ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.
Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ ΟΜΩΣ, ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΝΕΡΓΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.

Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2010

Θετικά αποτελέσματα για τις Ελληνικές ομάδες την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League (ΒΙΝΤΕΟ)

Με γκολ του Χαβίτο στο 59ο λεπτό και έπειτα από μια μεγαλειώδη εμφάνιση στο κατάμεστο "Κλεάνθης Βικελίδης", ο Άρης επικράτησε με 1-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης και ξεκίνησε με ονειρικό τρόπο τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Europa League.

Την ίδια ώρα, ο ΠΑΟΚ ξεκινούσε με θετικό αποτέλεσμα στο Βέλγιο, τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Η Μπριζ προηγήθηκε στο σκορ με τον Κουεμάχα στο 61', ωστόσο η ομάδα  της Θεσσαλονίκης κατέκτησε το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Μαλεζάς στο 78' με κεφαλιά.

Το θρίαμβο των Ελληνικών ομάδων στη διοργάνωση ολοκλήρωσε η ΑΕΚ. Η Ένωση, χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της έφτασε στη νίκη με 3-1 σκορ απέναντι στη Χάιντουκ Σπλιτ, φορτσάροντας στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Τζιμπούρ άνοιξε το σκορ στο 12' με τους Κροάτες να ισοφαρίζουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Λυμπερόπουλος (65') και Σκόκο (89') τα άλλα γκολ της Ένωσης. Στο 47' έχασε πέναλτι ο Τζιμπούρ.